26.07.2016

Prírodné a bezobilninové krmivo: Dôležití hráči na trhu

Rast predaja prírodného krmiva a krmiva bez obsahu obilnín – prehľad dát z ôsmich kľúčových trhov

Bratislava, 26.  júl 2016 – Dáta spoločnosti GfK ukazujú, že prírodné krmivo ovládlo americký trh so špecializovanými produktami pre domácich maznáčikov. Na celkovom predaji v hodnote 13 miliárd dolárov má viac ako polovičný podiel (konkrétne 58 percent).  Krmivo bez obsahu obilnín sa potom tesne priblížilo k hranici 30 percent.

Tiež vo Veľkej Británii, Českej republike a Grécku je po tomto type produktov výrazný dopyt.

Vo Veľkej Británii sa prírodné krmivo v roku 2015 podieľalo na celkovej útrate s 38 percentami, krmivo bez obilnín potom ďalšími 15 percentami. 

Čísla za Českú republiku sú 22 percent v prípade prírodného krmiva a 12 percent u bezobilninového krmiva.

V Grécku malo prírodné krmivo 20-percentný podiel a bezobilninové dosiahlo 11 percent. 

Pushan Tagore, ktorý v GfK riadi oddelenie globálneho marketingu so zameraním na produkty pre domáce zvieratá, vysvetľuje: „Spotrebitelia si už niekoľko rokov uvedomujú, aký zdravotný prínos pre nás majú prírodné potraviny. Teraz začínajú podobne uvažovať tiež pri výbere krmiva pre svojich štvornohých priateľov.

Aj na trhoch, kde je podiel prírodného a bezobilninového krmiva nízky, sme zaznamenali výrazný rast, čo znamená, že táto oblasť má veľký potenciál. Na väčšine trhov očakávame rýchly vzostup tohto typu produktov, pretože stále viac spotrebiteľov si bude chcieť dopriať zdravú stravu nielen pre seba, ale aj pre svojich domácich maznáčikov. Tento trend sa prejavil aj na tohtoročnom veľtrhu Interzoo v Norimbergu, kde bolo prírodné krmivo pre domáce zvieratá zastúpené vo veľkej miere.”

O prieskume

Prieskum bol realizovaný na konci roka 2015 online dopytovaním na vzorke 1003 respondetov nad 15 rokov v Českej republike.

O spoločnosti GfK

Spoločnosť GfK je dôveryhodným partnerom pri poskytovaní dôležitých informácií o trhu a o spotrebiteľoch, ktoré umožňujú klientom prijímať lepšie rozhodnutia. Spoločnosť GfK má dlhoročné skúsenosti v zbere a vyhodnocovaní dát. V GfK kombinujeme globálne poznatky viac ako 13 000 expertov s analýzami miestnych trhov vo viac ako 100 krajinách celého sveta. Vďaka inovatívnym technológiám a vedeckému spracovaniu dát dokážeme v spoločnosti GfK transformovať „big data” na inteligentné a relevantné údaje a umožniť tak našim klientom získať konkurenčný náskok a obohatiť skúsenosti, zážitky a výber svojich spotrebiteľov a zákazníkov.

Podrobnejšie informácie nájdete na našej webovej stránke www.GfK.com, prípadne nás môžete sledovať na Twitteri: https://twitter.com/GfK.

Zodpovednosť podľa tlačovej legislatívy:

GfK SE, Global Communications
Jan Saeger
Nordwestring 101
90419 Nuremberg
Germany
T. +49 911 395 4440
press(at)gfk.com

Download (PDF)

Dáta z 8 krajínLatest Press Releases

View all Press