16.05.2019
A GfK várakozásai szerint 2019-ben a bolti kiskereskedelmi forgalom nominálisan 2 százalékkal nő az EU 27 országában (az Egyesült Királyság kivételével). A prognózis szerint a bővülés mértéke Romániában (+7,0 százalék) és Litvániában (+5,9 százalék) lesz legnagyobb, de a szakértők növekedésre számítanak Spanyolországban (+2,4 százalék) és Franciaországban (+2,8 százalék) is. A GfK nemrégiben megjelent és ingyenesen elérhető Európai Kereskedelmi Tanulmányának 2019-re vonatkozó megállapításainak részletei az alábbiakban kerülnek részletes bemutatásra
Az európai fogyasztás jelenleg egymásnak feszülő erők hatása alatt formálódik. Hatással van rá egyrészt a Brexittel kapcsolatos bizonytalanság, a kereskedelmi “háború”, valamint a Kínában és a hozzá hasonló fontos exportpiacokon jellemző gyengébb növekedési kilátások. Másrészről azonban a munkaerőpiac helyzete szilárd, a bérek és jövedelmek nagyobb arányban nőnek és a nyersolaj ára mérsékelt. E körülményeket figyelembe véve a GfK Geomarketing számos fontos európai kiskereskedelmi mérőszámot értékelt, aminek az eredményeit az ingyenesen hozzáférhető European retail in 2019 című tanulmányban tette közzé. Az összefoglaló az Európa 32 országában megfigyelhető trendeket és fejleményeket elemzi, és ad forgalmi előrejelzést 2019-re vonatkozóan, így egyben a döntéshozatalt segítő támpontot is a kiskereskedelem szereplői, a befektetők és projektfejlesztők számára.
A kutatás vezetője, dr. Johannes Schamel elmondta, hogy a “GfK az EU 27 országában 2019-re a bolti kiskereskedelem értékbelii forgalmának 2 százalékos növekedését vetíti előre. E növekedés alig valamivel haladja meg az infláció mértékét, és gyakorlatilag a tavalyi évben megfigyelt szinten maradt.”
A tanulmány legfőbb megállapításai:
A tanulmányról
A tanulmány 32 európai országra vonatkozóan értékelte az európai kiskereskedelem főbb mutatószámait, így a vásárlóerőt, a bolti forgalmat és a kiskereskedelem részesedését a népesség összköltéséből. A GfK prognózist ad a 2019. évi kiskereskedelmi forgalmat illetően, valamint értékeli a műszaki fogyasztási cikkek szegmensének helyzetét, ahol a multicsatornás kereskedők lassan felzárkóznak a kizárólag online értékesítő kereskedőkhöz. A tanulmány áttekinti a fogyasztói ártrendeket, az eladótér méretének és termelékenységének alakulását, valamint külön fejezetben foglalkozik a kiskereskedelem helyzetével az Egyesült Királyságban. Ez az országspecifikus fejezet – egyebek mellett – bemutatja, hogyan ellensúlyozza a „felfelé váltás” (trading up) a csökkenő értékesítési számokat. A GfK a forgalmi és vásárlóerő adatokat euró-alapon kalkulálta az egyes nemzeti fizetőeszközök hivatalos, az Európai Bizottság által 2018. november 8-án közzétett árfolyam-prognózisát figyelembe véve. A tanulmányban szereplő adatok és információk 2019. áprilisi állapotot tükröznek.
A teljes tanulmány PDF-formátumban angol és német nyelven a nyelven www.gfk.com/hu/aktualitasok/white-paper/gfk-tanulmany-az-europai-kiskereskedelemrol-2019/ linkre kattintva érhető el.
Nyomtatásra alkalmas minőségű illusztrációk elérhetők itt.
A vásárlóerő-térképet INNEN töltheti le.
A GfK-ról
A GfK-nál az adatok tudományos módszerekkel kerülnek feldolgozásra. Innovatív kutatási megoldásaink a fogyasztók, a különböző piacok, a márkák és a média jelenét és jövőjét firtató fő üzleti kérdésekre adnak választ. Mit kínálunk kutatóként és elemzőként partnereinknek világszerte? “Growth from Knowledge”.
További információért, kérjük, látogasson el a www.gfk.com, illetve kövesse a GfK-t a Twitteren: https://twitter.com/GfK.
These are GfK’s global findings ahead of CES 2024.
Read moreEnvironmental appeal ‘not enough’ to convert non-luxury buyers to EVs
Read moreIn the latest Green Gauge® study from GfK Consumer Life, more than half the U.S. population (53%) expressed serious concern for the environment, noting it should be a priority for everyone.
Read more