29.07.2019

17% українських онлайн-покупців здійснюють більше 20 покупок на рік: інсайти e-commerce ринку 2019

В Києві зосередилося стільки ж онлайн-покупців, скільки на всій Півночі країни. Середній дохід шоперів, згідно статистики GfK, склав 5 600 грн, що на 44% більше, ніж у тих, хто не здійснюють покупки в мережі. Онлайн-шопери найбільше купують побутову техніку та електроніку і одяг.

За даними платформи OLX, середній чек на одяг за півроку склав 240 грн. Що та як купують українці в інтернеті - у дослідженні GfK та OLX.

За даними квітневого дослідження GfK, кожен третій інтернет-користувач в Україні купує товари онлайн. Близько 82% при цьому здійснювали від 5 до 20 покупок в мережі за останній рік, а ще 17% - навіть більше 20.

За даними GfK, в ТОП-3 категорії товарів, які купували онлайн найчастіше, потрапили:

  • Побутова техніка та електроніка - 45% 
  • Одяг - 43%
  • Косметичні товари і парфумерія - 37%

Подібна статистика прослідковується і на платформі OLX. Сервіс оголошень стабільно залишається найбільш впізнаваним на ринку - 92% респондентів відповіли, що знають ресурс, 77% при цьому його використовують. З початку 2019 на платформі найчастіше купували електроніку, дитячі речі - понад 1 200 000 товарів, позначених як продані. Одяг із косметикою з категорії “Мода та стиль” потрапили в ТОП-3 - 1 100 000 товарів за останніх півроку. 

Дослідження GfK також свідчить, що порівняно до осені 2018 року зросли продажі аксесуарів та товарів для дому. Це підтверджують і дані OLX - четверту позицію в рейтингу товарів, які купують на платформі найчастіше, очолила категорія “Дім і сад”, - більше 600 000 товарів, позначених як продані, за останні півроку.

Як і в минулих роках, мотивація до купівлі онлайн для різних категорій товарів не однакова. Ті, хто здійснювали покупку речей для дітей, меблів та одягу, найчастіше називали причину - «більш низька ціна в Інтернет-магазині порівняно зі звичайним магазином». Респонденти, які здебільшого купували одяг і мобільні телефони (не смартфони) вказували, що їм не до вподоби ходити по магазинах і вибирати товар. 

Портрет українського онлайн-покупця

Інтернет-шопери розподілились по Україні наступним чином:

  • Центральна Україна - 24%
  • Західна Україна - 23%
  • Південна Україна - 17%
  • Східна Україна - 13%
  • Північна Україна - 12%
  • Київ - 10%

Цікаво, що 10% всіх онлайн-покупців зосередилися в Києві. Тобто у столиці майже стільки ж шоперів, як на всій Півночі чи Сході країни. 

Згідно дослідження GfK, вікові рамки середньостатистичного українця, що купує в мережі, - 26-35 років.

Серед тих, хто здійснював покупки через смартфон або планшет, близько 51% робили це через спеціальний додаток згідно даних GfK. Тенденція до користування мобільними пристроями замість ПК під час онлайн-шопінгу також помітна у статистиці OLX - в середньому щодня 75% користувачів заходять на платформу саме через мобільні пристрої.

Найбільше нових користувачів додатку olx.ua було з Android. У травні кількість завантажень склала 350 000, що у 8 разів перевищує завантаження з iOS.  

Середній чек на різні товари 

КатегоріяСередній чек, грн.
Транспорт31 000 
Запчастини для транспорту750 
Електроніка680
Хобі, відпочинок і спорт615
Дім і сад420
Мода і стиль240 
Дитячий світ160

Онлайн-шопери України витрачають на хобі і відпочинок приблизно стільки, скільки на купівлю електроніки. А от середній чек масштабних товарів з рубрики “Дім і сад” складає всього 420 грн. Автотовари та запчастини для транспорту лідирують за сумами.  

Як отримують товари з інтернету

Згідно результатів дослідження GfK, отримання покупки через офіс кур’єрської служби є найбільш популярним. Користувачі OLX також обирають цей засіб доставки. В середньому з початку 2019 року через OLX Доставку здійснили вже понад 400 000 відправлень. Близько 3 500 товарів відправляють щодня, а середній чек покупок з Доставкою, складає 850 грн.  

Довіра до cashless зростає

Більшість онлайн-покупців віддають перевагу безготівковому розрахунку на торговельному майданчику - 38%, на другому місці оплата готівкою кур’єру - 22%, перераховувати кошти на банківську картку продавця готові 15% покупців, дещо рідше оплачують товар по накладній - 12%. До безготівкової оплати респондентів спонукали різні фактори: вигідна ціна, бонуси за оплату карткою, безпека, впевненість в Інтернет-магазині. 

Дослідження GfK проводилось методом онлайн-інтерв'ю протягом квітня 2019 року серед Інтернет-користувачів по всій Україні. Вибірка - 1000 респондентів. Дані продажів платформи OLX засновані на власній статистиці OLX.