logo EN

29.07.2019

17% українських онлайн-покупців здійснюють більше 20 покупок на рік: інсайти e-commerce ринку 2019

В Києві зосередилося стільки ж онлайн-покупців, скільки на всій Півночі країни. Середній дохід шоперів, згідно статистики GfK, склав 5 600 грн, що на 44% більше, ніж у тих, хто не здійснюють покупки в мережі. Онлайн-шопери найбільше купують побутову техніку та електроніку і одяг.

За даними платформи OLX, середній чек на одяг за півроку склав 240 грн. Що та як купують українці в інтернеті - у дослідженні GfK та OLX.

За даними квітневого дослідження GfK, кожен третій інтернет-користувач в Україні купує товари онлайн. Близько 82% при цьому здійснювали від 5 до 20 покупок в мережі за останній рік, а ще 17% - навіть більше 20.

За даними GfK, в ТОП-3 категорії товарів, які купували онлайн найчастіше, потрапили:

 • Побутова техніка та електроніка - 45% 
 • Одяг - 43%
 • Косметичні товари і парфумерія - 37%

Подібна статистика прослідковується і на платформі OLX. Сервіс оголошень стабільно залишається найбільш впізнаваним на ринку - 92% респондентів відповіли, що знають ресурс, 77% при цьому його використовують. З початку 2019 на платформі найчастіше купували електроніку, дитячі речі - понад 1 200 000 товарів, позначених як продані. Одяг із косметикою з категорії “Мода та стиль” потрапили в ТОП-3 - 1 100 000 товарів за останніх півроку. 

Дослідження GfK також свідчить, що порівняно до осені 2018 року зросли продажі аксесуарів та товарів для дому. Це підтверджують і дані OLX - четверту позицію в рейтингу товарів, які купують на платформі найчастіше, очолила категорія “Дім і сад”, - більше 600 000 товарів, позначених як продані, за останні півроку.

Як і в минулих роках, мотивація до купівлі онлайн для різних категорій товарів не однакова. Ті, хто здійснювали покупку речей для дітей, меблів та одягу, найчастіше називали причину - «більш низька ціна в Інтернет-магазині порівняно зі звичайним магазином». Респонденти, які здебільшого купували одяг і мобільні телефони (не смартфони) вказували, що їм не до вподоби ходити по магазинах і вибирати товар. 

Портрет українського онлайн-покупця

Інтернет-шопери розподілились по Україні наступним чином:

 • Центральна Україна - 24%
 • Західна Україна - 23%
 • Південна Україна - 17%
 • Східна Україна - 13%
 • Північна Україна - 12%
 • Київ - 10%

Цікаво, що 10% всіх онлайн-покупців зосередилися в Києві. Тобто у столиці майже стільки ж шоперів, як на всій Півночі чи Сході країни. 

Згідно дослідження GfK, вікові рамки середньостатистичного українця, що купує в мережі, - 26-35 років.

Серед тих, хто здійснював покупки через смартфон або планшет, близько 51% робили це через спеціальний додаток згідно даних GfK. Тенденція до користування мобільними пристроями замість ПК під час онлайн-шопінгу також помітна у статистиці OLX - в середньому щодня 75% користувачів заходять на платформу саме через мобільні пристрої.

Найбільше нових користувачів додатку olx.ua було з Android. У травні кількість завантажень склала 350 000, що у 8 разів перевищує завантаження з iOS.  

Середній чек на різні товари 

КатегоріяСередній чек, грн.
Транспорт31 000 
Запчастини для транспорту750 
Електроніка680
Хобі, відпочинок і спорт615
Дім і сад420
Мода і стиль240 
Дитячий світ160

Онлайн-шопери України витрачають на хобі і відпочинок приблизно стільки, скільки на купівлю електроніки. А от середній чек масштабних товарів з рубрики “Дім і сад” складає всього 420 грн. Автотовари та запчастини для транспорту лідирують за сумами.  

Як отримують товари з інтернету

Згідно результатів дослідження GfK, отримання покупки через офіс кур’єрської служби є найбільш популярним. Користувачі OLX також обирають цей засіб доставки. В середньому з початку 2019 року через OLX Доставку здійснили вже понад 400 000 відправлень. Близько 3 500 товарів відправляють щодня, а середній чек покупок з Доставкою, складає 850 грн.  

Довіра до cashless зростає

Більшість онлайн-покупців віддають перевагу безготівковому розрахунку на торговельному майданчику - 38%, на другому місці оплата готівкою кур’єру - 22%, перераховувати кошти на банківську картку продавця готові 15% покупців, дещо рідше оплачують товар по накладній - 12%. До безготівкової оплати респондентів спонукали різні фактори: вигідна ціна, бонуси за оплату карткою, безпека, впевненість в Інтернет-магазині. 

Дослідження GfK проводилось методом онлайн-інтерв'ю протягом квітня 2019 року серед Інтернет-користувачів по всій Україні. Вибірка - 1000 респондентів. Дані продажів платформи OLX засновані на власній статистиці OLX.

Related Products

 • GfK Consumer Insights Engine

  A comprehensive source of consumer and market trends providing a complete view of purchasing behavior in the consumer tech and durables category in 13 countries.

  Read more
 • GfK Shopper Behavior

  Support your marketing decisions with comprehensive data and analysis of buyer behavior at all stages of the purchase journey and product lifecycle.

  Read more
 • GfK Why2Buy

  Custom surveys run on GfK’s Consumer Panel to understand the ‘why’ behind shoppers’ purchase behaviour. Results are calibrated to panelists’ purchase behavior.

  Read more

Related Insights

 • 14.05.2020

  Articles

  Perfect your promotional tactics with weekly sales insights

  Weekly POS tracking gives marketing managers the tailored insights they need for making the right decision at exactly the right time.

 • 14.05.2020

  Articles

  Scale new sales peaks using weekly POS insights

  Reliable weekly data gives sales management the insights they need to better plan for and maximize promotions, product launches and those ...

 • 14.05.2020

  Articles

  Weekly wins: Understanding the power of tactical sales insights

  Learn how reliable weekly POS tracking gives you the insights you need to optimize promotions, product launches and those all-important seasonal ...

View all Insights