23.09.2019

GfK Insight Day se věnoval tomu, jak rozvíjet úspěšné obchodní strategie v období digitálních změn

12. září se uskutečnila konference GfK Insight Day. Program, ve kterém aktivně vystoupili i zástupci MallGroup, Nestlé a IKEA, se věnoval tomu, jak rozvíjet úspěšné obchodní strategie v období digitálních změn, se zaměřením na fenomén omnichannelu.

Tisková zpráva je ke stažení zde .

Postupující digitalizace stále více narušuje zaběhlé procesy a vazby a mění chování zákazníků, obchodníků i značek. Obsah konference GfK Insight Day, která se uskutečnila 12. 9. 2019 se v pražském hotelu Grand Majestic Plaza, byl věnován právě tomu, jak rozvíjet úspěšné obchodní strategie v období digitálních změn, které se prolínají našim spotřebním i nákupním chováním a ovlivňují je.

Keynote speaker konference Igor Matejov, CCO a CMO společnosti Mall Group, zaujal podrobnou analýzou trendů v oblasti retailu a online prostředí. Právě úspěšnost přechodu od multichannelu k omnichannelu je podle něho jednou z největších výzev této dekády v oblasti B2C (a to nejen v retailu).

V expertním diskusním panelu se o své zkušenosti, plány a cíle v oblasti vytěžení potenciálu online prostředí podělily také Marie Doušová z Nestlé a Magdalena Mrázková ze společnosti IKEA.

„Česko je na špičce evropského žebříčku nákupů nepotravinářského zboží online. Současně je ale stále těžší najít hranici mezi světem kamenného a internetového obchodu. Proces nákupního rozhodování se již dnes velmi často integrálně prolíná oběma typy platforem a touchpointů. To potvrzují i dnes prezentované výsledky našich výzkumů. Z dnešních vystoupení bylo zřejmé, že tradiční i online retaileři, a také výrobci, si to uvědomují a omnichannel je pro ně jedním ze zásadních rozvojových témat,“ říká Tomáš Drtina, Managing Director GfK CZ&SK.

Program konference přilákal více než sto účastníků napříč sektory.

Download (PDF)