08.04.2014

Вже половина українців користуються інтернетом; дві третини з них – в соціальних мережах

На кінець 2013 року 50% українців віком старше 16 років регулярно користувались Інтернетом, що на 6 п.п. більше порівняно до аналогічного періоду 2012 року. Найпопулярнішими причинами користування інтернетом серед українців залишаються соціальні мережі. Про це свідчать дані регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг, яке здійснює GfK Ukraine. На кінець 2013 року кожен другий українець віком 16 років і старше користувався інтернетом принаймні один раз на місяць. Цей показник зріс на 6 п.п. у порівнянні з показником за аналогічний період 2012 року. Найактивніші користувачі мережі – це, звичайно, молодь. Так, серед вікової групи 16-19 років 70% українців щоденно заходять в інтернет,тоді як у віковій групі 50-59 років таких лише 14%.

Українці продовжують долучатись до соціальних мереж в інтернеті – на кінець 2013 року це була найбільш поширена причина користування всесвітньою павутиною. Її вказало 65% інтернет-користувачів у порівнянні з 63% за аналогічний період 2012 року. При цьому спостерігається зниження загального рівня користування електронною поштою – 45% інтернет-користувачів, що на 9 п.п. нижче за показники 2012 року.

Чоловіки та жінки користуються соціальними мережами і електронною поштою на одному рівні. Поряд з цим є ряд причин з яких чоловіки частіше заходять в мережу, ніж жінки, а саме: завантаження музики та фільмів (48% чоловіків проти 39% жінок), перегляд телепрограм, онлайн-відео та прослуховування радіостанцій (34% проти 27%), гра в комп’ютерні ігри (30% проти 16%). Інформацію про здоров’я, навпаки, частіше шукають жінки, ніж чоловіки – 32% проти 19%.

Все більше українців стають власниками електронних пристроїв. За результатами дослідження в четвертому кварталі 2013 року 57% населення віком 16 років і старше володіли хоча б одним із переліченого: смартфон, комп’ютер чи ноутбук, планшет. Минулого року цей показник був нижчим на 5 п.п. пунктів. Слід зазначити, що такий ріст відбувся за рахунок збільшення частки населення, яка має вдома ноутбук, планшет або ж володіє смартфоном. При чому 81% користувачів електронних пристроїв підключили їх до домашнього фіксованого інтернету.

Інформація про дослідження

Ми робимо висновки, спираючись на дані опитування населення, що проходило в рамках щомісячного регулярного дослідження ринків фінансових та телекомунікаційних послуг. Цілями Дослідження ринків фінансових та телекомунікаційних послуг є регулярне та оперативне отримання інформації щодо стану ринків банківських, страхових та телекомунікаційних послуг для фізичних осіб.
Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів на місяць. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю. За більш детальною інформацією просимо звертатися до Соломії Глібовицької, старшого дослідника відділу досліджень телеком-ринку GfK Ukraine, тел.: (044) 230-0260.

Download (PDF)Latest Press Releases

View all Press