10.06.2014

Вже 74% домогосподарств є покупцями сучасних форматів роздрібної торгівлі

За результатами першого кварталу 2014 року кількість покупців форматів сучасної торгівлі (гіпермаркетах, супермаркетах, дискаунтерах та C&C) збільшилася на 6% порівняно до аналогічного періоду 2013 року. Про це свідчать дані регулярного дослідження «Монітор роздрібної торгівлі» на базі Споживчої панелі домогосподарств GfK Ukraine. За результатами першого кварталу 2014 року в Україні 74% домогосподарств купували товари широкого вжитку (FMCG) в сучасних форматах роздрібної торгівлі (гіпермаркетах, супермаркетах, дискаунтерах та C&C). Порівняно з аналогічним періодом 2013 року кількість покупців в сучасних форматах зросла на 6%.

Найбільшими темпами росла кількість покупців гіпермаркетів (+18%) та дискаунтерів (+10%). Відповідно виріс оборот та частка цих форматів на ринку товарів широкого вжитку (FMCG). Свій вклад в успіх цих форматів внесли мережі гипермаркетів Auchan, Там Там та Velmart, а також дискаунтер, лідер ринку, торгівельна мережа АТБ.

Щодо супермаркетів – найбільш розвиненого каналу сучасної торгівлі в Україні, то ситуація неоднозначна: кількість покупці в цілому теж росла (+6%), проте вони витрачали в цьому форматі менше, не зважаючи на зростання цін у першому кварталі 2014 року.

Водночас традиційні канали торгівлі (магазини поблизу дому та гастрономи) втрачали своїх покупців.

Довідкова інформація щодо дослідження

«Монітор роздрібної торгівлі» на базі Споживчої панелі домогосподарств виходить кожного кварталу та інформує щодо змін в форматах як сучасної, так й традиційної та нерегулярної торгівлі. В даному дослідженні можна прослідкувати як змінюються частка ринку торгових форматів та окремих мереж, кількість та лояльність покупців, частота покупки та багато іншого.

Споживча панель домогосподарств Consumer Panel Services GfK Ukraine функціонує з січня 1999 року. Дослідженням охоплюється 5000 домогосподарств (більш ніж 10 000 чоловік) по всій Україні, які щоденно звітують про свої покупки більше ніж по 60 групам товарів щоденного споживання.

За більш детальною інформацією щодо просимо звертатися до Ірини Кальченко (irina.kalchenko@gfk.com, тел.: (044) 230-0260).

Download (PDF)Latest Press Releases

View all Press