Київ, 27.04.2020

Українці адаптуються до нових умов життя

GfK Ukraine щотижня відстежує дані про роздрібний ринок побутової техніки та електроніки в Україні. Протягом 12-15 тижня 2020 року (16 березня – 12 квітня) споживачі пристосовувалися до нових умов, пов’язаних із пандемією COVID-19 та ізоляцією. Початок карантину призвів до скорочення ринку побутової техніки та електроніки в Україні на 37 відсотків (у порівнянні з попереднім тижнем).

Очікувано, на фоні впроваджених обмежень та зачинення фізичних магазинів, традиційні продажі скоротилися на 54 відсотки, натомість онлайн зріс на 20 відсотків. 

Продажі техніки висвітлюють пріоритети українців на початку карантину

У перший тиждень ізоляції незначна позитивна динаміка збереглася на ринку ноутбуків, оскільки споживачам потрібно було облаштувати домашні робочі місця. 7-відсоткове зростання у натуральному вираженні показали продажі морозильних камер. Споживачі, вочевидь, остерігалися обмежень пересування і, як наслідок, потребували можливості тривалого зберігання продуктів. 

Продовження переходу споживачів в Інтернет 

Впродовж 13-го тижня продовжується падіння ринку побутової техніки та електроніки на 23 відсотки відносно попереднього тижня. Частка онлайн продажів зростає до 60 відсотків, а суттєвий розрив між темпами зростання традиційних та інтернет-продажів надалі зберігається. Поширення захворювання в Україні та світі, а також невизначеність прогнозів спонукають українців і надалі відкладати чи суттєво обмежувати покупки техніки.

Продажі майже всіх категорії ринку побутової техніки та електроніки скорочуються протягом другого тижня карантину. Найменше це стосується дрібної побутової техніки, єдина категорія, що показала позитивну динаміку — це електробритви

Суттєво зменшилися продажі на ринку телекомунікацій. У перший тиждень карантину продажі смартфонів скоротилися на 50 відсотків у грошовому вираженні, а на 15 тижні 2020 року оборот цієї категорії становить лише половину від середньотижневого обороту у 2019 році.

Адаптація до нових умов

Після стрімкого падіння продажів 12-го та 13-го тижнів, ринок побутової техніки та електроніки відновив позитивні темпи зростання додавши 8 відсотків у грошовому вираженні на 15 тижні відносно попереднього. Така динаміка свідчить про те, що українці певною мірою адаптувалися до змін.

Наразі споживачі прагнуть до налагодження комфортного та приємного перебування в ізоляції та до проведення часу з користю: прибирання, приготування їжі. Це підтверджують, продажі малої побутової техніки, що на 15 тижні зросли на 25 відсотків у порівнянні з попереднім тижнем.  Насамперед, це стосується приладів для приготування їжі (міксерів, блендерів та кухонних комбайнів) ця категорія зросла на 32 відсотки, та пилососів, що додали 30 відсотків у порівнянні з минулим тижнем (у натуральному вираженні). Також зросли деякі категорії великої побутової техніки, такі як мікрохвильові печі, плити та духовки

На 15 тижні також варто відзначити продажі категорій, спрямованих на забезпечення комфорту та розваг: продажі телевізорів виросли на 17 відсотків у натуральному вираженні, планшетів – на 10 відсотків, смартфонів – на 21 відсоток. 

Отже, українські споживачі поступово оговтуються від першого шоку та адаптуються до подальшого життя в оновлених умовах.

Завантажити пресреліз

Про дослідження

Дані щотижневої панелі аудиту роздрібної торгівлі побутовою технікою та електронікою в Україні Point of Sales Tracking GfK Ukraine. Щотижневий аудит POS Tracking GfK Ukraine дозволить виміряти вплив пандемії COVID-19 на попит на товари довготривалого вжитку, визначити найбільш вразливі продукти та навпаки, ті, що матимуть попит через зміну звичок споживачів. Крім того наші дані показують успішність різних каналів продажу в цілому та в розрізі регіонів.

Відвідайте GfK´s Resource Center, де ми зібрали інсайти та тенденції в областях ланцюгів постачання, точок продажу, поведінки та настроїв під впливом COVID-19.

Про GfK 

GfK – це цілеспрямований, цифровий та орієнтований на клієнта бізнес. Компанія з’єднує дані й науку та має унікальний досвід ефективного використання власних даних у поєднанні з даними третіх сторін для створення незамінних ринкових прогнозів та рекомендацій, а також розуміння споживачів. Сучасні аналітичні рішення дають відповіді на ключові питання бізнесу щодо споживачів, ринків, брендів та медіа. Як партнер з аналітики, GfK обіцяє своїм клієнтам по всьому світу зростання завдяки знанням. Для отримання більш детальної інформації просимо відвідати наш веб-сайт: gfk.com/uk-ua/. 

Спеціальна сторінка з глобальними даними GfK щодо COVID-19 - https://gfk.com/coronavirus



Latest Press Releases

View all Press