Kyiv, 15.02.2016

Результати «GfK TEMAX® Україна» за четвертий квартал 2015 року

Ринок побутової техніки та електроніки в Україні: зберігається загальна динаміка четвертого кварталу 2014 року

Ринок побутової техніки та електроніки в Україні у четвертому кварталі 2015 року склав 15,2 млрд грн, що на 4% менше, ніж у 2014 році. Декілька секторів ринку зросли: телекомунікації - на 25,7%, офісна техніка - на 6,5% та інформаційні технології - на 2,3%. Падіння зазнали сектори побутової електроніки та фото - на 32,1% та 24,5% відповідно, велика побутова техніка - на 9,6%, а також мала побутова техніка - на 7,1%. Загалом зниження у грошовому вимірі за результатами 2015 року відносно 2014 становить 0,3%.

Телекомунікаційне обладнання: пристрої з двома сім-картами користуються найбільшим попитом

У четвертому кварталі 2015 року обсяг ринку телекомунікаційного обладнання становив 4 млрд гривень, що на 25,7% більше за аналогічний період 2014 року. Зокрема, ринок смартфонів у грошовому вимірі зріс на 37,1%. Найбільшим попитом серед споживачів користуються пристрої з двома сім-картами, екраном з діагоналлю 5-5,5 дюймів та камерою 5-8 мегапікселів. Смартфони з камерою 8-13 мегапікселів стрімко набирають популярності. Натомість обсяг реалізації мобільних телефонів зменшився на 14,8% у грошовому вимірі порівняно з четвертим кварталом 2014 року.

Офісна техніка: продовжує зростати сегмент БФП

Ринок офісного обладнання в четвертому кварталі виріс на 6,5% порівняно з аналогічним кварталом 2014 року. Обсяг БФП у четвертому кварталі 2015 року склав понад 180 млн грн, перевищивши на 6% аналогічний показник попереднього року. Обсяг продажів принтерів у четвертому кварталі 2015 року збільшився на 10,1%, досягнувши позначки понад 70 млн грн. Найбільше зростання продемонстрував сегмент сканерів, проте загалом обсяг продажів залишається незначним і не впливає на загальні тенденції ринку офісної техніки.

Інформаційні технології: квартал завершився більш позитивною динамікою, ніж у 2014 році

За останні 3 місяці 2015 року ринок IT-техніки зріс на 2,3% порівняно з аналогічним періодом попереднього року та сягнув 3,7 млрд грн. Поступ демонструють групи мишок, клавіатур та сегмент моніторів. Ключову роль на ринку продовжують відігравати ноутбуки, стаціонарні ПК та планшети. Обсяг продажів ноутбуків у четвертому кварталі залишився на тому ж рівні, що і рік тому, але продажі планшетів знизилися на 10,5%. Натомість реалізація стаціонарних ПК збільшилася на 9,6% у порівнянні з аналогічним кварталом попереднього року.

Мала побутова техніка: група "догляд за собою" поза кризою

В останньому кварталі 2015 року частка сектору дещо скоротилася у грошовому вимірі порівняно з попереднім роком. Проте обсяг продажів категорії "догляд за собою" (фени, приладдя для укладки волосся, машинки для стрижки, бритви, тримери та епілятори) збільшився майже на третину. Найсильнішу динаміку продемонстрували бритви, епілятори та тримери. У групі "кухонне обладнання" найслабшими кате-горіями вже традиційно виявились пароварки, хлібопічки, соковитискачі, мультиварки та м'ясорубки, а найкращих показників домоглися чайники. За результатами року сектор малої побутової техніки майже наблизився до обсягу продажів попереднього року.

Велика побутова техніка: зростання цін у 2015 році зрівняло гривневі показники двох років

Холодильники зазнали падіння на 5,2% у грошовому вимірі відносно четвертого кварталу попереднього року. Найбільше постраждав ринок незалежних кухонних плит, зменшившись на 24,4% щодо відповідних показників 2014 р. На рівні 9,6% зафіксовано падіння на ринку вбудованих варильних поверхонь та печей. Водночас на 9,1% зросли надходження від продажу кухонних витяжок. Незначуще, порівняно з 2014 роком, змінився ринок пральних, посудомийних машин та морозильних камер.

Фототовари: продажі четвертого кварталу зменшилися на чверть порівняно з минулим роком

Продажі фотоапаратів у четвертому кварталі 2015 становили 187 млн грн, тобто зменшилися майже на чверть порівно з 2014 роком. Грудневі обсяги склали майже половину продажів кварталу, однак загалом скоротилися на 26% порівняно з груднем попереднього року. У кількісному вимірі попит четвертого кварталу 2015 зменшився на 57% порівняно з 2014 роком. Найбільшим попитом користувались компактні фотоапарати, хоча останній квартал року видався досить вдалим і для бездзеркальних камер.

Побутова електроніка: категорія телевізорів спричинила падіння ринку електроніки

Грошовий обсяг ринку побутової електроніки скоротився на 32,1% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Категорія телевізорів стала основним чинником такого сильного падіння, зменшивши обсяги реалізації майже на 37%. Проте телевізори з ультрависокою роздільною здатністю та моделі з увігнутим екраном, як і раніше, мають тенденцію до зростання. Стрімку позитивну динаміку демонструє відносно новий сегмент екшн-камер.


GfK TEMAX® Україна: співвідношення квартал до кварталу засвідчило зменшення грошового обігу на 4%

До падіння на 4% порівняно з четвертим кварталом 2014 року спричинилися два чинники: великий попит у листопаді 2014 та не найкраща купівельна спроможність населення у 2015. Загалом 2015 рік показав невелике зниження (0,3%) порівняно до 2014 року.
За підсумками року, ринок показав кардинально різну динаміку по секторах. Телеком та офісна техніка є лідерами ринку. Велика і мала по-бутова техніка та інформаційні технології більш-менш зберегли свої позиції. В аутсайдерах опинилися сектори побутової електроніки та фото. Поступове покращення споживчих настроїв українців дає сподівання на більш успішний 2016 рік.

Завантажити файли:

Прес-реліз українською

Чарти українською

English press-release

English charts

 

 

«GfK TEMAX® Україна», четвертий квартал 2015 рокуLatest Press Releases

View all Press