Київ, 26.10.2015

Споживчі настрої в Україні: у вересні 2015 індекс склав 47

26 жовтня 2015 року

У вересні 2015 року споживчі настрої українців зазнали незначних змін. Індекс споживчих настроїв (ІСН) дорівнює 47, що на 0,1п. більше, ніж у серпні. Найсуттєвіших змін зазнав індекс поточного особистого матеріального становища. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine. У вересні 2015 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 47, що на 0,1п. вище показника серпня.

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився на 2,5п. до значення 36,7. Складові цього індексу змінились наступним чином:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1)індекс поточного особистого матеріального становища (х1) зменшився на 8п. та дорівнює 24,5;
  • індекс доцільності робити великі покупки (х5)індекс доцільності робити великі покупки (х5) збільшився на 2,9п. до значення 48,8. 

Індекс економічних очікувань (ІЕО) збільшився на 1,8п. та дорівнює 53,9. Складові цього індексу змінилися наступним чином:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2)індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) збільшився на 2,7п. та дорівнює 48;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) ;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років (х4) майже не змінилися та дорівнюють 68,4, що на 0,6п. більше за серпневий показник.

У вересні дещо покращились очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття знизився на 4,9п. та дорівнює 148,7. Разом з тим, на 2,2п. збільшився індекс інфляційних очікувань – у вересні цей показник склав 186,9. Погіршилися очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань додав 2п. до значення 145,3.  

«Зростання економічних очікувань випереджає динаміку оцінки поточного стану. Українці сподіваються на покращення економічної ситуації через півроку або рік, але на сьогодні ще не відчули позитивних змін у власному становищі», – коментують аналітики GfK Ukraine.

Завантажити прес-реліз (українською) 

Download press-release (English)Latest Press Releases

View all Press