18.05.2015
У квітні 2015 року споживчі настрої українців залишилися майже без змін. Індекс споживчих настроїв (ІСН) дорівнює 41,4, що на 0,4 п. гірше ніж у березні. Погіршення оцінок поточного становища частково компенсувалося поліпшенням економічних очікувань, зокрема оцінок можливостей економічного зростання протягом року та динаміки безробіття. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.
У квітні 2015 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 41,4, що на 0,4 п. гірше ніж у березні.
Оцінка поточного становища погіршилася на 2,2 п. до значення 36,1. Складові цього індексу змінились наступним чином:
– індекс поточного особистого матеріального становища (х1) втратив 4,6 п. та дорівнює 23;
– індекс доцільності робити великі покупки (х5) залишився майже без змін та дорівнює 49,1, що на 0,2 п. краще ніж у березні.
Очікування щодо розвитку економіки країни дорівнюють 45, що на 0,8 п. краще ніж у березні. Складові цього індексу змінилися наступним чином:
– індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) залишився на рівні березневого показнику та дорівнює 38,7;
– індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) становить 33,1, що на 2,3 п. більше ніж у березні;
– очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років (х4) також не змінилися та мають значення 63,1.
У квітні поліпшилися очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття дорівнює 159,5, що на 3,9 п. менше березневого показнику. Одночасно тривало покращення очікувань щодо можливої інфляції: індекс інфляційних очікувань втратив 2,5 п. та дорівнює 178,5. Також дещо покращилися очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань втратив 1 п. до значення 132,6.
«Зростання цін негативно відбивається на поточному матеріальному становищі громадян, водночас дещо покращуються економічні очікування. Подальша динаміка споживчих настроїв в значній мірі буде залежати від того, наскільки урядові та НБУ вдасться стримувати інфляцію заходами жорсткої фіскальної та монетарної політики, не зашкоджуючи відновленню ділової активності», – коментують аналітики GfK Ukraine.
These are GfK’s global findings ahead of CES 2024.
Read moreEnvironmental appeal ‘not enough’ to convert non-luxury buyers to EVs
Read moreIn the latest Green Gauge® study from GfK Consumer Life, more than half the U.S. population (53%) expressed serious concern for the environment, noting it should be a priority for everyone.
Read more