18.05.2015
У квітні 2015 року споживчі настрої українців залишилися майже без змін. Індекс споживчих настроїв (ІСН) дорівнює 41,4, що на 0,4 п. гірше ніж у березні. Погіршення оцінок поточного становища частково компенсувалося поліпшенням економічних очікувань, зокрема оцінок можливостей економічного зростання протягом року та динаміки безробіття. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.
У квітні 2015 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 41,4, що на 0,4 п. гірше ніж у березні.
Оцінка поточного становища погіршилася на 2,2 п. до значення 36,1. Складові цього індексу змінились наступним чином:
– індекс поточного особистого матеріального становища (х1) втратив 4,6 п. та дорівнює 23;
– індекс доцільності робити великі покупки (х5) залишився майже без змін та дорівнює 49,1, що на 0,2 п. краще ніж у березні.
Очікування щодо розвитку економіки країни дорівнюють 45, що на 0,8 п. краще ніж у березні. Складові цього індексу змінилися наступним чином:
– індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) залишився на рівні березневого показнику та дорівнює 38,7;
– індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) становить 33,1, що на 2,3 п. більше ніж у березні;
– очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років (х4) також не змінилися та мають значення 63,1.
У квітні поліпшилися очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття дорівнює 159,5, що на 3,9 п. менше березневого показнику. Одночасно тривало покращення очікувань щодо можливої інфляції: індекс інфляційних очікувань втратив 2,5 п. та дорівнює 178,5. Також дещо покращилися очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань втратив 1 п. до значення 132,6.
«Зростання цін негативно відбивається на поточному матеріальному становищі громадян, водночас дещо покращуються економічні очікування. Подальша динаміка споживчих настроїв в значній мірі буде залежати від того, наскільки урядові та НБУ вдасться стримувати інфляцію заходами жорсткої фіскальної та монетарної політики, не зашкоджуючи відновленню ділової активності», – коментують аналітики GfK Ukraine.
Campaign Amplifier gives marketers a richer understanding of advertising effectiveness on Meta social media platforms.
Read moreNIQ and GfK complete combination, creating the world’s leading consumer intelligence company
Read moreGfK has entered into an agreement to sell its European Consumer Panel (GfK CP) business to YouGov plc (YouGov)
Read more