Praha, 07.01.2019

Společnosti GfK a Trax navazují spolupráci v oblasti technického zboží a zboží dlouhodobé spotřeby

Nová úroveň digitálních poznatků, jež pomůže zlepšit výkonnost prodejen

Praha, 7. ledna 2019 – GfK, globální lídr v oblasti průzkumu trhu technického zboží a zboží dlouhodobé spotřeby a společnost Trax, přední poskytovatel počítačových řešení oznámily, že spojí své síly a nabídnou výrobcům technického zboží a zboží dlouhodobé spotřeby novou úroveň digitálních poznatků, jež pomohou zlepšit prodejní výsledky kamenných obchodů.

V rámci této aliance vznikne společná nabídka Trax a GfK nazvaná In-store Intelligence. Toto řešení je odpovědí marketérům i vedení prodejen na klíčové otázky ohledně uspořádání prodejny a jeho dopadu na prodeje, realizace kampaní, positioningu, cenotvorby a plánování rozpočtu na marketing. Pro odvětví technického zboží a zboží dlouhodobé spotřeby to znamená, že poprvé bude možné  skutečně porozumět tomu, jak to v prodejně funguje.

Toto řešení vychází z vlastních údajů o prodejních místech i z katalogových dat GfK a z proprietární technologie rozpoznávání obrazu, platformy byznysových informací a vlastní platformy počítačové vizualizace společnosti Trax.

Trax a GfK  jsou si vědomy toho, že v dnešním mimořádně konkurenčním prostředí maloobchodu zákazníci požadují široký sortiment, určitou cenu, slevy i celkový nákupní zážitek, a proto si pospíšily s nabídkou řešení, jež bude ode dneška k dispozici v nejvýznamnějších evropských zemích a v Brazílii s tím, že v dohledné době dojde k jeho rozšíření po celém světě.

„Tím, že uzavíráme spojenectví se společností Trax, činíme velmi důležitý krok odpovídající poslání GfK stát se důvěryhodným a nepostradatelným partnerem, jenž nabízí sektoru technického zboží a zboží dlouhodobé spotřeby reálná data a jejich analýzu,“ prohlásil Grégoire Lemaître, vice president divize Sales Effectiveness v GfK. „Toto spojenectví nám umožní využívat silné stránky obou společností: GfK přináší data o prodejnách, hluboké znalosti a zkušenosti ze sektoru technického zboží a zboží dlouhodobé spotřeby i vlastní analytická řešení. Trax dodá nejlepší technologii rozpoznávání obrazu, velmi výkonnou platformu pro vizualizaci obchodních informací a solidní zkušenost s fungováním prodejen. Naše silné stránky se výborně doplňují."

„Naším posláním je nabízet nejvýznamnějším výrobcům značkového spotřebního zboží "pohled do prodejny", spolupracovat s GfK jakožto s důvěryhodným zdrojem informací o trhu a spotřebitelích v oblasti technického zboží a zboží dlouhodobé spotřeby,“ uvedl Joel Bar-el, předseda a spoluzakladatel společnosti Trax. „GfK vlastní největší soubor dat o prodejnách zboží dlouhodobé spotřeby. Propojení maloobchodních prodejních dat GfK s platformou počítačové vizualizace společnosti Trax umožní firmám podnikajícím v oblasti technického spotřebního zboží lépe pochopit, jaký dopad mají výkony obchodů na prodeje jejich produktů a značek."

Download (PDF)

O GfK

GfK propojuje data s vědou. Naše inovativní průzkumná řešení poskytují odpovědi na klíčové obchodní otázky týkající se spotřebitelů, trhů, značek a médií nejenom na dnešních trzích, ale i těch budoucích. GfK, jako výzkumná a analytická společnost, slibuje svým klientům po celém světě "Growth from Knowledge" (růst na základě znalostí). Pro více informací navštivte stránky www.gfk.com/cz nebo sledujte GfK na Twitteru: https://twitter.com/GfK_Czech.

Download (PDF)Latest Press Releases

View all Press