Київ, 19.07.2016
У 2015 році частка власних торгових марок в категоріях товарів, які українці купують щодня (їжа, напої, засоби для чищення та миття, товари для дому, персональна гігієна), в Україні залишається невисокою - лише 3%. Це менше, ніж в будь-якій іншій країні Східної Європи. Про це свідчать дані Споживчої панелі домогосподарств GfK Ukraine.
Подібний результат пояснюється низкою причин. Перш за все, частка форматів сучасної торгівлі та концентрація торгівельних мереж в Україні залишається відносно низькою порівняно до сусідніх країн: топ-3 торгівельних мереж займає лише 10% ринку, а у форматах сучасної торгівлі купується лише 23% товарів повсякденного вжитку.
Окрім того, темп приросту ВТМ в 2016 році уповільнився. Так, в 2015 році витрати на ВТМ зросли на 50% в грошовому вимірі, а за 5 місяців 2016 року - на 20%.
До того ж, значна кількість покупців надають перевагу іншим маркам, а вибір ВТМ для них скоріш випадковий: не рідше ніж раз на тиждень будь-яку ВТМ купує тільки кожен п'ятий український споживач, більшість - раз на місяць чи ще рідше.
Споживча панель домогосподарств Consumer Panel Services GfK Ukraine функціонує з січня 1999 року. Дослідження охоплює 4000 домогосподарств (більш ніж 10 000 чоловік) по всій Україні, які щоденно звітують про свої покупки більш ніж по 70 групам товарів щоденного споживання.Також три рази на рік (в січні, травні та вересні) на Панелі проводиться ОМНІБУС Consumer Panel Services, який дозволяє одержувати інформацію щодо мотивів, переваг, поведінки споживачів, яка може бути пов'язана з панельними даними про споживання.За більш детальною інформацією щодо методології та результатів дослідження Споживчої панелі Consumer Panel Services GfK Ukraine просимо звертатися до Ксенії Швець - kseniia.shvets(at)gfk.com.
These are GfK’s global findings ahead of CES 2024.
Read moreEnvironmental appeal ‘not enough’ to convert non-luxury buyers to EVs
Read moreIn the latest Green Gauge® study from GfK Consumer Life, more than half the U.S. population (53%) expressed serious concern for the environment, noting it should be a priority for everyone.
Read more