logo
EN

31.03.2015

Які країни очолюють рейтинг захоплення готування їжі?

• Загалом більше половини людей у всьому світі зазначають, що вони готують суто для свого задоволення один раз на тиждень або частіше.

• Італія та Південно-Африканська Республіка – лідери у захопленні готуванням страв.

• Індія та Україна лідирують серед країн, де люди витрачають найбільшу кількість годин на тиждень на приготування їжі. Франція, Німеччина та Бразилія перебувають в останній п’ятірці списку.

GfK провела опитування серед більше ніж 27000 людей віком від 15 років у 22 країнах щодо їхніх знань, досвіду та захоплення готуванням страв, а також щодо кількості годин на тиждень, які вони витрачають на готування.

Кількість годин на тиждень, що витрачаються на готування

У всьому світі люди, які готують, у середньому витрачають на це менше 6,5 годин на тиждень (не враховуючи тих, хто взагалі не готує). Результати дослідження підтверджують класичний стереотип: жінки витрачають більше 7,5 годин на тиждень на готування їжі, а чоловіки – 5 годин.

Цей загальний показник великою мірою формується п'ятіркою найбільш активних країн. У Індії та Україні люди витрачають більше 13 годин на тиждень на готування їжі, у Південно-Африканській Республіці – 9,5 годин. Далі йдуть Індонезія (більше 8 годин) та Італія (7 годин). Країни, де люди зазначають, що витрачають найменшу кількість часу протягом тижня на готування страв, це Бразилія (трохи більше 5 годин), Туреччина (трохи менше 5 годин) та в кінці списку – Південна Корея (менше 4 годин), що, напевно, можна пояснити популярністю пересувних форматів недорогої вуличної їжі.

Більш цікавою для компаній, що мають відношення до ринку готування їжі, може бути частота, з якою люди готують суто для свого задоволення, а не за необхідності. Загалом менше третини людей (30% чоловіків та жінок) зазначають, що готують для свого задоволення принаймні один раз на тиждень, а чверть зазначає, що робить це кожен день або протягом більшості днів (33% жінок та 21% чоловіків).

«Це дослідження дає цінні інсайти підприємствам, що займаються виготовленням їжі та продуктів харчування або пропонують відповідні послуги. Особливо, якщо пов’язати ці результати з тенденціями продажів електричних кухонних приладів у всьому світі. Наприклад, ми спостерігаємо зростання попиту на електричні прилади для приготуванні їжі у Індії, Індонезії та Італії. Наше поєднання розуміння поведінки покупців та знання фактичних тенденцій продажів є незамінним для визначення того, які ринки та сегменти користувачів являють собою найбільші комерційні можливості для наших клієнтів», – коментує результати дослідження Удо Янсен (Udo Jansen), глобальний директор GfK з дослідження продажів малої побутової техніки.

Знання та досвід готування

Загалом 29% респондентів вважають, що мають великі знання та досвід у питаннях їжі та готування. В цьому випадку знов-таки лідирують жінки – майже третина (34%) порівняно з лише чвертю чоловіків (25%).

Якщо проаналізувати окремі країни, то Південно-Африканська Республіка та Індія лідирують за часткою респондентів, які вважають, що мають великі знання та досвід у питаннях їжі та готування (50% та 48% відповідно). У п’ятірці лідерів також Туреччина та Україна (40% кожна країна), а також Індонезія (38%).

В кінці списку Іспанія, Франція, Росія та Австралія, де тільки один респондент з п’яти (20%) вважає, що має велике знання та досвід у питаннях їжі та готування. Далі йдуть Бельгія (19%) та Південна Корея (тільки 13%).

Захоплення готуванням їжі

Якщо проаналізувати за показником статі, у середньому 37% жінок та 27% чоловіків у 22 країнах погоджуються з тим, що дійсно захоплюються готуванням страв.

Цікаво те, що при погляді на окремі країни результати дослідження демонструють, що знання та досвід у питаннях їжі та готування не завжди співвідносяться із захопленням цими речами. Туреччина, що є третьою серед країн, де респонденти зазначили, що мають знання та досвід готування, посідає тільки сьоме місце (як і США) серед тих, хто власне захоплюється готуванням. Також Україна (4 місце щодо знань) опиняється на 11 місці в цьому випадку. Водночас Італія та Мексика (7 і 8 місце у рейтингу щодо знань) опиняються серед п’ятірки країн, де зазначають, що мають пристрасть до готування їжі. Насправді Італія лідирує серед усіх країн у цьому питанні: 43% італійців погоджуються або повністю погоджуються з тим, що дійсно захоплюються їжею та готуванням. Далі йдуть Південно-Африканська Республіка (42%), Індонезія та Мексика (40%), а також Індія (39%).

Для порівняння у Польщі, Швеції, Бельгії та Росії, тобто в країнах, що знаходяться в кінці цього рейтингу, тільки одна особа з п’яти має захоплення готуванням страв (19-21%). Останнє місце посідає Південна Корея (тільки 13%).

Про дослідження

У рамках цього дослідження компанія GfK провела опитування серед більше ніж 27000 людей віком від 15 років у 22 країнах світу. Опитування проводились онлайн або методом особистих інтерв’ю влітку 2014 року. Це дослідження було проведено в таких країнах: Аргентина, Австралія, Бельгія, Бразилія, Великобританія, Індія, Індонезія, Іспанія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Німеччина, Польща, ПАР, Південна Корея, Росія, США, Туреччина, Україна, Франція, Швеція.

За допомогою відділу досліджень роздрібної торгівлі компанія GfK також збирає дані щодо продажів пральних машин, сушарок, посудомийних машин, холодильників, морозильних камер, кухонних плит та печей, варильних поверхонь та великих кухонних плит, витяжок та мікрохвильових печей у більше ніж 90 країнах всього світу. 

Download (PDF)Latest Press Releases

 • 27.04.2020
  Українці адаптуються до нових умов життя

  GfK Ukraine щотижня відстежує дані про роздрібний ринок побутової техніки та електроніки в Україні. Протягом 12-15 тижня 2020 року (16 березня – 12 квітня) споживачі пристосовувалися до нових умов, пов’язаних із пандемією COVID-19 та ізоляцією. Початок карантину призвів до скорочення ринку побутової техніки та електроніки в Україні на 37 відсотків (у порівнянні з попереднім тижнем).

  Read more
 • 24.04.2020
  Споживачі в Європі звернулись до технологій, щоб працювати, їсти та розважатись під час ізоляції

  Починаючи з 9 березня до 5 квітня (11 – 14 тижні 2020 року) GfK відстежує показники продажів роздрібної торгівлі.

  Read more
 • 03.04.2020
  Що турбує українців під час карантину

  Розповсюдження вірусу COVID-19 та, як наслідок, впровадження карантину в Україні, вочевидь впливає на поведінку людей та споживчі ринки. GfK Ukraine за участі компанії CBR запустила щотижневий моніторинг ринків та споживчої поведінки в Україні.

  Read more
 • 12.12.2019
  Чорна п’ятниця в Україні – рекордні продажі

  Під час тижня «Чорної п’ятниці» в 2019 році обсяг продажів побутової техніки та електроніки в Україні став найбільшим за весь період проведення щотижневого панельного дослідження Point of Sales Tracking GfK Ukraine.

  Read more
View all Press Releases