Kyiv, 13.05.2019

Стаціонарна роздрібна торгівля у ЄС: найвище зростання у 2019 році в Румунії та Литві

Нюрнберг, 9 травня 2019 р. - За очікуваннями GfK, номінальний приріст обороту роздрібної торгівлі в 27 країнах ЄС (за винятком Великої Британії) у 2019 році складатиме 2 відсотки. Найбільші темпи зростання очікуються у Румунії (+7%) та Литві (+5,9%). Також зростання прогнозується в Іспанії (+2,4%) та Франції (+2,8%). Наводимо деякі результати аналізу європейського ринку роздрібної торгівлі у 2019 р., проведеного GfK, доступного безкоштовно.

Більшість європейських споживачів нині перебувають під впливом різноспрямованих чинників. З одного боку, це невизначеність ситуації у зв'язку з Brexit, торговельні конфлікти та слабкі перспективи росту на важливих експортних ринках, таких як Китай. А з іншого боку - стійкий ринок праці, підвищення заробітної плати та помірні ціни на нафту. Враховуючи згадані чинники підрозділом GfK Geomarketing було проведено оцінку ключових показників європейської роздрібної торгівлі, результати якої опубліковані в безкоштовному звіті "European retail in 2019".

У дослідженні проаналізовано фактаж і тенденції у 32 європейських країнах і запропоновано прогноз обороту на 2019 рік, тож роздрібні торговці, інвестори та розробники проектів матимуть важливий орієнтир у процесі прийняття рішень.

"Для роздрібної торгівлі у країнах ЄС-27 у 2019 році GfK прогнозує номінальний приріст обороту на 2%, - коментує керівник дослідження, доктор Йоханнес Шамель. - Цей показник є лише трохи вищим від темпів інфляції та порівняним із торішнім зростанням".

Основні результати дослідження:

  • Купівельна спроможність: У 2018 році середня купівельна спроможність кожного мешканця країн ЄС-27 складала 16 878 євро. Це відповідає номінальному зростанню на 3% у порівнянні з минулим роком. Десять країн ЄС, які у 2018 році мали найвище зростання купівельної спроможності на душу населення, загалом мають купівельну спроможність нижче середнього європейського рівня і були прийняті в ЄС в рамках політики розширення ЄС на Схід.
  • Прогноз обороту на 2019 рік: З огляду на неухильне динамічне зростання роздрібної торгівлі онлайн, GfK очікує, що номінальний приріст обороту у країнах ЄС-27 зросте на 2%. Найбільші темпи зростання прогнозуються для Румунії (+7%) та Литви (+5,9%).
  • Інфляція: Зниження цін на енергоносії з кінця 2018 року засвідчує, що рівень інфляції в ЄС знизиться. Водночас торгові суперечки з США та ослаблення європейської економіки на початку 2019 року дещо приглушує оптимізм економістів. Отже, у 2019 році в ЄС очікується уповільнення інфляції, рівень якої становитиме 1,6%.
  • Забезпеченість торговельними площами: Хоча у 2018 році загальна торговельна площа у всіх згаданих країнах також збільшилася, це зростання було значно меншим порівняно з попередніми роками. Зростання торговельних площ у країнах ЄС урівноважувалося зростанням кількості населення. Таким чином, показник торговельних площ на душу населення залишається на рівні минулого року, склавши 1,13 м². До трійки лідерів щодо цього показника увійшли дві країни Бенілюксу - Бельгія (1,66 м²) і Нідерланди (1,60 м²), а також Австрія (1,62 м²).
  • Ефективність використання торговельних площ: Порівняно до минулого року, в Європі не відбулося жодних змін серед трійки лідерів щодо показника ефективності використання торговельних площ. Перше місце упевнено посідає, як і раніше, Люксембург (приблизно 7 250 євро / м²), який показав у 2018 році навіть невеличке зростання на 1,4%. Другу і третю позицію посіли Норвегія (приблизно 6 430 євро / м²) і Швейцарія (приблизно 6 220 євро / м²) відповідно. Як і у випадку показника забезпеченості торговельними площами, у згаданих країнах зберігається великий діапазон значень показника ефективності використання торговельних площ. Значення цього показника значно зменшуються щодалі на схід та південний схід.

Про дослідження

У дослідженні GfK проаналізовано такі ринкові показники 32 європейських країн: купівельна спроможність (GfK purchasing power), роздрібний товарооборот і частка витрат на покупки у загальних витратах населення. Дослідження також пропонує прогноз роздрібного товарообороту на 2019 рік та оцінку сегмента побутової техніки, в якому роздрібні торговці з кількома каналами продажу наздоганяють тих, що торгують лише онлайн. Крім того, GfK аналізує тенденції споживчих цін у Європі, а також показники забезпеченості торговельними площами та ефективності їх використання. Окремий розділ присвячено розгляду ситуації у роздрібній торгівлі у Великобританії. Разом з іншими чинниками, це дає розуміння того, як феномен підвищення вартості покупок компенсує скорочення обсягу продажів у цій країні. Розрахунки обороту та купівельної спроможності у дослідженні здійснюються в євро на основі прогнозу обмінного курсу Європейської Комісії від 8 листопада 2018 року. Останній термін збору інформації та даних - квітень 2019 року.

Звіт можна завантажити англійською та німецькою мовами.

Ілюстрації в високій якості можна завантажити тут

Завантажити прес-реліз

Download press-release

Про GfK 

GfK поєднує дані й науку. Новітні дослідницькі рішення дозволяють отримати відповіді на ключові питання бізнесу щодо споживачів, ринків, брендів та медіа – зараз і в майбутньому. GfK, партнер в сфері досліджень та аналітики, обіцяє своїм клієнтам по всьому світу зростання завдяки знанням. 

Для отримання більш детальної інформації просимо відвідати наш веб-сайт: gfk.com/uk-ua/ або стежити за новинами в Twitter: twitter.com/gfk_ua.Latest Press Releases

View all Press