Kyiv, 13.05.2019
Нюрнберг, 9 травня 2019 р. - За очікуваннями GfK, номінальний приріст обороту роздрібної торгівлі в 27 країнах ЄС (за винятком Великої Британії) у 2019 році складатиме 2 відсотки. Найбільші темпи зростання очікуються у Румунії (+7%) та Литві (+5,9%). Також зростання прогнозується в Іспанії (+2,4%) та Франції (+2,8%). Наводимо деякі результати аналізу європейського ринку роздрібної торгівлі у 2019 р., проведеного GfK, доступного безкоштовно.
Більшість європейських споживачів нині перебувають під впливом різноспрямованих чинників. З одного боку, це невизначеність ситуації у зв'язку з Brexit, торговельні конфлікти та слабкі перспективи росту на важливих експортних ринках, таких як Китай. А з іншого боку - стійкий ринок праці, підвищення заробітної плати та помірні ціни на нафту. Враховуючи згадані чинники підрозділом GfK Geomarketing було проведено оцінку ключових показників європейської роздрібної торгівлі, результати якої опубліковані в безкоштовному звіті "European retail in 2019".
У дослідженні проаналізовано фактаж і тенденції у 32 європейських країнах і запропоновано прогноз обороту на 2019 рік, тож роздрібні торговці, інвестори та розробники проектів матимуть важливий орієнтир у процесі прийняття рішень.
"Для роздрібної торгівлі у країнах ЄС-27 у 2019 році GfK прогнозує номінальний приріст обороту на 2%, - коментує керівник дослідження, доктор Йоханнес Шамель. - Цей показник є лише трохи вищим від темпів інфляції та порівняним із торішнім зростанням".
Основні результати дослідження:
Про дослідження
У дослідженні GfK проаналізовано такі ринкові показники 32 європейських країн: купівельна спроможність (GfK purchasing power), роздрібний товарооборот і частка витрат на покупки у загальних витратах населення. Дослідження також пропонує прогноз роздрібного товарообороту на 2019 рік та оцінку сегмента побутової техніки, в якому роздрібні торговці з кількома каналами продажу наздоганяють тих, що торгують лише онлайн. Крім того, GfK аналізує тенденції споживчих цін у Європі, а також показники забезпеченості торговельними площами та ефективності їх використання. Окремий розділ присвячено розгляду ситуації у роздрібній торгівлі у Великобританії. Разом з іншими чинниками, це дає розуміння того, як феномен підвищення вартості покупок компенсує скорочення обсягу продажів у цій країні. Розрахунки обороту та купівельної спроможності у дослідженні здійснюються в євро на основі прогнозу обмінного курсу Європейської Комісії від 8 листопада 2018 року. Останній термін збору інформації та даних - квітень 2019 року.
Звіт можна завантажити англійською та німецькою мовами.
Ілюстрації в високій якості можна завантажити тут
Про GfK
GfK поєднує дані й науку. Новітні дослідницькі рішення дозволяють отримати відповіді на ключові питання бізнесу щодо споживачів, ринків, брендів та медіа – зараз і в майбутньому. GfK, партнер в сфері досліджень та аналітики, обіцяє своїм клієнтам по всьому світу зростання завдяки знанням.
Для отримання більш детальної інформації просимо відвідати наш веб-сайт: gfk.com/uk-ua/ або стежити за новинами в Twitter: twitter.com/gfk_ua.
These are GfK’s global findings ahead of CES 2024.
Read moreEnvironmental appeal ‘not enough’ to convert non-luxury buyers to EVs
Read moreIn the latest Green Gauge® study from GfK Consumer Life, more than half the U.S. population (53%) expressed serious concern for the environment, noting it should be a priority for everyone.
Read more