Київ, 16.06.2016
У травні 2016 року споживчі настрої українців покращилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 50,3, що на 1,2 п. більше за показник квітня. Найбільших змін зазнали індекси доцільності великих закупів та девальваційні очікування. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.
У травні 2016 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 50,3, що на 1,2 п. вище від квітневого показника.
Індекс поточного становища (ІПС) зріс на 3,5 п., піднявшись до позначки 47. Складові цього індексу змінились наступним чином:
Індекс економічних очікувань (ІЕО) зменшився на 0,3 п., сягнувши у травні показника 52,5. Складові цього індексу зазнали таких змін:
У травні погіршилися очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 150,3, що на 2,8 п. більше за показник минулого місяця. Натомість індекс інфляційних очікувань упав, склавши 182,2, що на 3,3 п. нижче, ніж у квітні. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 5,4 п. ─ до значення 139,2.
"Зростання індексу споживчих настроїв відбулося на тлі погіршення оцінок особистого матеріального становища та збільшення індексу доцільності великих покупок. Це може бути пов'язано із зниженням девальваційних очікувань (великі закупи переважно стосуються імпортних товарів) та закінченням опалювального сезону (а отже зменшенням частки комунальних витрат у бюджеті)" ─ коментують аналітики GfK Ukraine.
These are GfK’s global findings ahead of CES 2024.
Read moreEnvironmental appeal ‘not enough’ to convert non-luxury buyers to EVs
Read moreIn the latest Green Gauge® study from GfK Consumer Life, more than half the U.S. population (53%) expressed serious concern for the environment, noting it should be a priority for everyone.
Read more