Kyiv, 20.05.2016

Споживчі настрої в Україні, квітень 2016: індекс склав 49,1

У квітні 2016 року споживчі настрої українців погіршилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 49,1, що на 1,5 п. менше за показник березня.

Зменшилися майже всі складові індексу, найбільших змін зазнав, як і минулого місяця, індекс девальваційних очікувань. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

У квітні 2016 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 49,1, що на 1,5 п. нижче, ніж у березні.

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився на 0,8 п., опустившись до позначки 43,5. Складові цього індексу змінились наступним чином:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 37,4, що на 0,3 п. вище, ніж у березні; 
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 2 п. та встановився на позначці 49,7.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) зменшився на 1,9 п., зупинившись у квітні на показнику 52,8. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) збільшився на 1,7 п. та дорівнює 53;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) зменшився на 6,2 п. та склав 38,7;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) знизився відносно березневого показника на 1,2 п. ─ до рівня 66,6.

У квітні підвищилися очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 147,5, що на 3 п. більше за показник минулого місяця. Натомість індекс інфляційних очікувань склав 185,5, що на 2,8 п. нижче, ніж у березні. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 8,4 п. ─ до значення 144,6.

"Індекс поточного стану суттєво не змінився порівняно до попереднього місяця. Проте погіршились очікування щодо розвитку економіки у найближчий рік. Слід зауважити, що опитування проводилося в першій половині квітня ще до призначення нового уряду і це погіршення було реакцією на політичну невизначеність у той період часу" - коментують аналітики GfK Ukraine.

Посилання на завантаження прес-релізуLatest Press Releases

View all Press