Kyiv, 14.06.2018
В травні 2018 року споживчі настрої українців дещо покращилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 62,9, що на 1,5 п. більше, ніж у квітні 2018 року. Найбільших змін зазнав індекс очікуваної динаміки безробіття. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.
У травні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 62,9, що на 1,5 п. більше, ніж у квітні.
Індекс поточного становища (ІПС) підвищився на 1,4 п. та склав 60,3. Cкладові цього індексу зазнали таких змін:
Індекс економічних очікувань (ІЕО) у травні піднявся на 1,6 п. – до позначки 64,6. Динаміка складових цього індексу виглядає так:
Очікування українців щодо безробіття в травні поліпшилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 5,3 п. та склав 125,5. Дещо зріс індекс інфляційних очікувань – на 1,9 п., склавши 190,4. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців незначно погіршилися: індекс девальваційних очікувань опустився на 1,9 пункти ─ до значення 149,5.
«У травні індекс споживчих настроїв зберігає позитивну тенденцію, що розпочалась у квітні. Найсуттєвіше у травні порівняно до квітня зріс індекс доцільності робити великі покупки. Найбільшу позитивну динаміку цей індекс мав у таких групах: (1) дохід нижче за середній, (2) у містах понад 100 тисяч населення та (3) у групі старшого віку. Цей результат може бути пов'язаний із закінченням опалювального сезону та вивільненням коштів у цих групах»,– коментують аналітики GfK Ukraine.
Campaign Amplifier gives marketers a richer understanding of advertising effectiveness on Meta social media platforms.
Read moreNIQ and GfK complete combination, creating the world’s leading consumer intelligence company
Read moreGfK has entered into an agreement to sell its European Consumer Panel (GfK CP) business to YouGov plc (YouGov)
Read more