Kyiv, 28.12.2018
Повідомляємо, що з січня 2019 року компанія GfK Ukraine припинила проект «Споживчі настрої українців».
У грудні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 62,2, що на 2,4 п. більше, ніж цьогоріч у листопаді. Найбільших змін зазнав індекс очікуваного розвитку економіки країни у найближчі роки. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.
У грудні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 62,2, що на 2,4 п. більше за показник листопада.
Індекс поточного становища (ІПС) збільшився на 2,3 п., склавши 60,3. Складові цього індексу зазнали таких змін:
Індекс економічних очікувань (ІЕО) в грудні піднявся на 2,6 п. та склав 63,6. Динаміка складових цього індексу виглядає так:
Грудневий показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 134, це нижче за показник минулого місяця на 3,5 п. Індекс інфляційних очікувань дещо знизився – до 186,6, що на 2,6 п. менше за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців дещо покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 1,2 п. – до значення 158,4.
«Оптимізм споживачів відновився у грудні після невеликого спаду в жовтні-листопаді. Найбільшою мірою покращились споживчі настрої громадян із середнім та вище середнього рівнем доходу. У цих групах у грудні істотно зріс індекс очікуваних змін доходу в майбутньому та схильність до великих покупок. Натомість песимізм посилився у групі громадян з доходом нижче за середній», ─ коментують аналітики GfK Ukraine.
Environmental appeal ‘not enough’ to convert non-luxury buyers to EVs
Read moreIn the latest Green Gauge® study from GfK Consumer Life, more than half the U.S. population (53%) expressed serious concern for the environment, noting it should be a priority for everyone.
Read more“It’s still the economy, stupid”: U.S. consumers’ #1 worry is the same as it was 50 years ago, but areas of life satisfaction and consumption have evolved with the times
Read more