You are on the global GfK website. Visit our local website for more offerings and information in your country.

Kyiv, 04.12.2018

«Чорна п’ятниця» 2018 б’є всі рекорди на ринку побутової техніки та електроніки

19-25 листопада 2018 року (тиждень «чорної п’ятниці») оборот продажів побутової техніки та електроніки в Україні став найбільшим за весь період проведення щотижневого дослідження Point of Sales Tracking GfK Ukraine.

В грошовому вираженні тиждень «чорної п’ятниці» в 2018 році склав 2,5 млрд. грн. та перевищів обсяги попереднього тижня (12-18 листопада) на 146%. Минулого року, для порівняння, зростання тижня «чорної п’ятниці» до попереднього тижня дорівнювало 80%. Тиждень «чорної п’ятниці» в 2018 році майже на 50% успішніший ніж в 2017.

Найпопулярніший товар на ринку – смартфони – показали зростання на 108%, порівняно до попереднього тижня, в той час, як минулого року смартфони в «чорну п’ятницю» зросли на 50%. В середньому, ціна кожної окремої моделі смартфона зменшилась на 6% відносно попереднього тижня. При цьому середня ціна пристрою відносно 46 тижня 2018 року зросла на 9%. На найпопулярнішу модель тижня «чорної п’ятниці» середня ціна знизилась на 9%, а кількість проданих штук збільшилась в 2,8 рази. Найбільшим попитом користувались моделі смартфонів, що з’явились в продажу в середині року, тобто наявний асортимент.

Ринок телевізорів, який в 2017 році на тижні «чорної п’ятниці» показав найбільше зростання (171%), цьогоріч також став лідером за темпами росту - 261% відносно попереднього тижня, а відносно минулого року зріс на 60%. Найпопулярніша модель тижня продавалась в середньому із 16-ти відсотковим зниженням ціни, а найбільші знижки, так само, як і минулого року, становили близько 25%. В перелік топ-50 моделей тижня «чорної п’ятниці» потрапило 15 моделей, які вперше з’явились на ринку лише в жовтні. Середній чек на телевізор, аналогічно до смартфонів, виріс на 9%.

Продажі холодильників в тиждень «чорної п’ятниці» зросли на 219% (порівняно до попереднього тижня), що робить цю категорію другою за темпами зростання. Українці купили в три рази більше холодильників, ніж на попередньому тижні. Реальне середнє зниження ціни найпопулярнішої моделі тижня склало 12%, інших популярних моделей - 10%. Середній чек на холодильники виріс на 2%. Пральних машин в тиждень «чорної п’ятниці» також було куплено майже в три рази більше, ніж попереднього тижня. Темп зростання в грошах склав 168%, а найпопулярніша модель продавалась зі знижкою 14%. Найбільше зниження ціни на популярні моделі сягало 20%, а середнє зниження ціни на конкретну модель склало 11%. Середній чек також знизився на 5%.

Серед техніки для дому зростання на 169% відносно попереднього тижня продемонстрували пилососи. Зниження ціни на найпопулярнішу модель становило 25%, реальне середнє зниження ціни на бестселери тижня сягало 43%, при цьому середній чек на пилосос в тиждень «чорної п’ятниці», зменшився на 11%.

На ринку ноутбуків спостерігалось зростання продажів на 82% у грошах і майже подвійне зростання у натуральному вимірі. Середнє зниження ціни на найпопулярнішу модель тижня «чорної п’ятниці» становило 6%, найбільше середнє зафіксоване зниження ціни 23%. Моделі, що були бестселерами на цьому тижні – це здебільшого моделі, які з’явились на ринку України в 2018 році.

"Ми фіксуємо загальне уповільнення динаміки ринку побутової техніки та електроніки в жовтні-листопаді. Навіть тиждень «чорної п'ятниці» у сукупності з попередніми тижнями, не вирівняв динаміку жовтня-листопада до середньорічної динаміки року.

На це є декілька причин:

  • cповільнення темпів зростання через високу базу минулого року. Ринок побутової техніки та електроніки зростає останні 10 кварталів, що веде за собою збільшення порівняльної бази, а також вичерпання потенціалу відкладеного попиту у споживачів.
  • частина покупців у жовтні-листопаді 2018 відклала покупки на чорну п’ятницю, очікуючи знижок. Незважаючи на рекордну успішність чорної п’ятниці, ці декілька днів акційної активності не змогли компенсувати уповільнення попиту за попередні 4-5 тижнів 2018 року"

– коментують аналітики GfK.

Тижнева панель GfK Ukraine Point of Sales Tracking – панель найбільших роздрібних продавців ринку побутової техніки та електроніки, сукупний оборот яких перевищує 2/3 ринку техніки України.Latest Press Releases

View all Press