06.09.2019

Baykuş Ödülleri töreninde GfK 5 baykuş ile ödüllendirildi...

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin, araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırma projelerini ödüllendirmek için bu yıl yedinci kez  düzenlediği   Baykuş Ödülleri Töreni 3 Eylül 2019 akşamı Four Seasons Hotel Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Geceye araştırma şirketleri, araştırma veren şirketler, reklam, medya planlama, danışmanlık şirketleri ve basından toplam 354 davetli katıldı. Baykuş Ödüllerine başvurular araştırma şirketleri tarafından Temmuz 2019’da yapıldı. Başvurular alanlarında uzman bir jüri tarafından Ağustos 2019’da değerlendirildi.

GfK 4 iş ortağı ile birlikte Alışverişçi, Sosyal, Metodik, Usta ve Vizyoner  olmak üzere toplam beş kategoride 3 altın ve 2 bronz ödüle layık görüldü.

Ödül aldığımız projeler ve kategorilerini incelemek için tıklayınız.

Kategori

Araştırma

Türü

Araştırma Veren

Projenin Adı

Ödül

Alışverişçi Baykuş

Adhoc

(özel araştırma)

KARACA

Estetik Mağazalardan Davetkar Sofralara

ALTIN

Sosyal Baykuş

Adhoc

(özel araştırma)

TOHUM OTİZM VAKFI

%100’e az kaldı

ALTIN

Metodik Baykuş

Adhoc

(özel araştırma)

Kantitatif Yöntem altında araştırma şirketine verilen bir ödüldür.

ALTIN

Usta Baykuş

Perakende

Paneli

PHILIPS

100 ektim 1000 biçtim

BRONZ

Vizyoner Baykuş

Adhoc

(özel araştırma)

TEMSA

Pick-up’ımla yaşarım, maceraya doyarım.

BRONZ

Bu yıl ödül kazanan projeler yenilikçi ve yatırımın geri dönüşünü ölçmeyi hedefleyen analitikler kullanan modeller olarak öne çıktı. Projelerde geleneksel kantitatif ve kalitatif veri toplama yöntemlerinin yanısıra eye tracking, marketing mix modelling gibi metodlardan yararlanıldı. Projeler yatırımların markalara sağladığı faydaları da ortaya koyan ölçümlemeler içerdikleri için ödül almaya hak kazandılar.

Bu yıl ilk kez verilen Metodik Baykuş ödülü kantitatif, kalitatif, karma ve neuro yöntemler için birer altın ödül olarak verildi. GfK kantitatif alanda Altın Metodik Baykuş ile ödüllendirildi.

GfK Genel Müdürü Kıvanç Bilgeman konuyla ilgili aşağıdaki değerlendirmeyi yaptı;

“Baykuş Ödülleri’nin araştırma sektöründe çıtayı her geçen gün daha da yukarı taşıdığını görüyoruz. Biz de GfK olarak müşterilerimizle beraber detaylı bir ön hazırlık sonrası başvurularımızı gerçekleştirdik. Elde ettiğimiz sonuçtan memnunuz. Araştırmanın markalara sağladığı katma değeri somut olarak ortaya koyan projelerle önümüzdeki yıllarda da bu platformda yer almaya devam edeceğiz.”

Download (PDF)

GfK

GfK veri ve bilimi birleştirir. İnovatif araştırma çözümleri, şimdi ve gelecekte, tüketiciler, pazarlar, markalar ve medya ile ilgili temel iş sorularına yanıtlar sağlar. Bir araştırma ve analitik ortağı olarak GfK, tüm dünyadaki müşterilerine "Bilgiden Gelen Büyüme" vaat ediyor. Daha fazla bilgi için www.gfk.com/tr adresini ziyaret edin ya da GfK’yı Twitter’da takip edin: https://twitter.com/GfKTurkiye

Download (PDF)Latest Press Releases

View all Press