06.01.2015

2014’ün Yıldız Markaları Ödüllendirildi!

​Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen  “1 Numaralı Markalar - 2014”  ödül törenine, 2011 yılından bu yana her yıl büyük destek veren ve Türkiye’de 20’nci yılını kutlan CEFIC ana sponsor olarak, Zorlu Alışveriş Merkezi ise özel sponsor olarak destek verdi. Gecenin sunuculuğunu Türkiye eski güzeli Özlem Kaymaz üstlenirken, ünlü caz sanatçısı İlhem Khodja ise keyifli bir performansla geceye renk kattı.  Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği tarafından düzenlenen bu özel gece, markaların yönetim kurulu üyelerini, üst düzey marka yöneticilerini, marka yüzlerini, alışveriş merkezleri yatırımcılarını, yöneticilerini ve sektörün diğer iş ortaklarını bir araya getirdi. 

 

Ödül gecesinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, konuşmasında “1 Numaralı Markalar - 2014”  ödüllerinin öneminin altını çizerken ödül törenine desteklerinden dolayı da ana sponsor CEFIC ve özel sponsor Zorlu Alışveriş Merkezi’ne teşekkürlerini iletti. Belgü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl 6’ncısı düzenlenen “1 Numaralı Markalar - 2014” ödüllerinin bir jürisi yok. Bu gece açıklanacak her ödül alışveriş merkezlerinde alışveriş yapan tüketicinin en beğendiği markalara verdiği oylarla belirlenmiştir. Bu da ödüllerimizi çok daha önemli bir yere taşıyor. Bizler de tüketicilerin tercih ettiği ve ödüllendirdiği bu markaları çok önemsiyoruz. Türkiye’de başarılara imza atmış markaların aynı başarıyı yurt dışında da gösteriyor olmalarıyla da ayrıca gurur duyuyoruz.”  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Alışveriş Merkezleri’nde Tüketicilerin Beğendiği/Tercih Ettiği 1 Numaralı Markalar Tüketici Araştırması – 2014’ü gerçekleştiren GfK adına söz alan GfK Türkiye Genel Müdürü Fulya Durmuş, Türkiye’de 27 yıldır tüm sektörlere pazar araştırma hizmeti sunduklarının altını çizdi. Durmuş, “Özel araştırmaların yanı sıra perakende panelleri, tüketici paneli ve cross-media ölçümü gibi çözümlerle tüketicinin satın alma yolculuğunu tüm yönleriyle ele alıyoruz.” dedi.  “1 Numaralı Markalar - 2014” araştırmasının da 1.817 tüketicinin katılımıyla, markaların tüketici gözündeki değerini ve tercih edilme düzeyini birlikte değerlendiren bir modelle gerçekleştirildiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ​​Perakende sektörünün 10 farklı kategoride ödüllendirildiği gecede, öncelikle tüketicilerin en beğendikleri ve tercih ettikleri ilk 3 marka anons edildi, ardından da her kategorinin birincisine ödülleri takdim edildi. Bu yıl ilk kez verilen “En Beğenilen Marka Yüzü” ödülünün sahibi ise Mavi oldu. Mavi adına ödülü Mavi Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Yavuz ve markanın yüzü Serenay Sarıkaya aldı. Gece, CEFIC’in 20 yıldır kendilerine yol arkadaşlığı eden markalara teşekkürüyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖDÜL VERİLEN KATEGORİLER
Ayakkabı - Çanta: Kemal Tanca
Çocuk: LC Waikiki
Dekorasyon – Mobilya: Paşabahçe
Erkek Giyim: Kiğılı
Kadın Giyim: Koton
Kafe: Kahve Dünyası
Kişisel Bakım – Kozmetik: Boyner
Restoran: Burger King
Spor Giyim: LC Waikiki
Tüketici Elektroniği: Teknosa

 

 

Ödül Verilecek Özel Kategori
En Beğenilen Marka Yüzü: Mavi – Serenay Sarıkaya

 

 

 


 


 

 

​​​​​Latest Press Releases

View all Press